Facebooki tasulised reklaamid ei tööta

Kõik teavad või vähemalt on kuulnud, et Facebook on täna koht, kus peaks kohal olema, sest ekspertide sõnul pole meil mitte kunagi varem ajaloos olnud paremat platvormi oma sõnumi levitamiseks, brändi ehitamiseks või toote müümiseks kui Facebook Ads.

Selles hirmus kardetakse millestki ilma jääda ning minnakse katsetama, tehakse esimesed boostitud postitused, kus fookuses on toode, boostitakse seda 150 000 inimesele Eestis ja siis ollakse pettunud, et Facebook ei tööta.

Ei töötagi, sest Facebook ei ole Google!

See tähendab seda, et Facebooki ei külasta me selleks, et sinna asju ostma minna. Või sina käid Facebookis shoppamas? Ma ei usu. Aga oled sa läbi Facebooki avastanud midagi, mis huvi tekitas ning mõne aja pärast otsisid juba krediitkaarti? Mina olen ja kindlasti ka sina.

Me oleme valmis Facebookis uusi asju avastama – see on ju ometigi üks motivaator seda päevas 17 korda külastada.

Erinevalt Google otsingust, kuhu inimene läheb juba sooviga – tal on midagi vaja. Olgu selleks energia boost või uue kingad. Google otsingut külastades on olemas vajadus või probleem ja sellele otsitakse lahendust.

Facebook töötab teistmoodi

Sa pead suutma luua esmalt väärtust ja seejärel saama inimeselt nõusoleku, et talle müüa. Kedagi ei huvita mitu gigahertsi sinu taskulambil on, kui ma ei tea, kuidas mulle nendest gigahertsidest kasu on. Kuidas see minu elu paremaks teeb?

 • Taskulamp on nii valge, et lilled hakkavad märtsis õitsema.
 • Ei pea helkurit kandma, sest kõikidel, kes 100 m raadiuses on, on võimatu mind mitte märgata.
 • Saan öösel mustikale minna – lööb terve metsa valgeks.
 • Saan maal naabrile närvidele käia ja valgusvihu tema peale suunata, kui ta pärast sauna paljalt lumehange hüppab.

Nõus – need on väga absurdsed ja käigu pealt välja mõeldud näited, aga kas see võiks olla Facebookis reklaam, millele sa klikiksid? Isegi, kui sul pole taskulampi vaja või oled just 3 nädalat tagasi uue ostnud. Kas see saaks sinu tähelepanu ja peataks pöidla?

Rääkides pildikvaliteedist ja reklaamikujundusest, siis veelgi vähem läheks mulle korda see, kui perfektselt reklaam disainitud on või kui täiuslik selle pilt on. Teinekord (mitte alati!) võib täiesti suvaline telefoniga tehtud pilt, mis eksib kõigi “fotoseaduste” vastu, toimida kordades-kordades paremini.

Miks? Sest perfektselt disainitud reklaam mõjub reklaamina ja meie aju on treeninud silma sellest automaatselt üle hüppama. Kui telefoniga tehtud pilt annab emotsioonid paremini edasi, siis see võidab. Kuidas teada saada, kumb töötab? Sinu võimalus on testida.

See ei tähendanud nüüd, et taoline lähenemine toimib alati, vaid pigem seda, et saad kohe ja lihtsalt katsetama hakata, ilma et peaksid ülemõtlemise tulemusena postituse üldse tegemata jätma.

Facebookis on sul võimalus teha väikese eelarvega suuri asju… kui oskad seda õigesti kasutada!

Esmalt annad ja seejärel küsid

Kui sa ei oska tähelepanu saada (või küsida), siis maksad tõenäoliselt samade tulemuste eest mitu korda rohkem eurosid. Ja mitme korra all mõtlen ma siin tegelikult mitu-mitu-mitu-mitu-mitu korda rohkem! See lihtsalt on nii.

Boost Yourself ei müü supertoidusegusid, vaid smuuti kasulikkust:

 • energiat, mida smuuti annab
 • head ja kerget enesetunnet
 • korras seedimist ja kiiremat ainevahetust
 • lihtsat 5-minutilist tervislikku hommikusööki
 • loomulikku ilu ja tervemat nahka

Küsimus: Mida sina müüd?

Klikihind 0.05€ või 0.50€

Kui seda õigesti osatakse teha võid 100€ asemel päevas kulutada 10€ ja ikkagi saada oluliselt paremad tulemused. Kui sinu eelarve on 1000€ kuus, siis tee ise rehkendused. Mida me siit õpime? Testi vähemalt 2 erinevat, soovitavalt 4 erinevat pilti. Ka erinevaid pealkirjasid oleks arukas testida, aga ära vaheta korraga kahte erinevat muutujat, muidu sa ei tea pärast, mis miks paremini töötas.

Alati on võimalik teha paremini

Suuremate ettevõtete jaoks ei olegi vahet, kas ta kulutab Facebooki reklaamidele mõni või kümme tuhat rohkem, sest kui lõppkokkuvõttes täideti selle kampaaniaga soovitud ootusi ja juhtide juhi juht on selle tulemusega rahul, siis who cares?! Kampaania oli edukas ja me saime eesmärgid täidetud! Kuid mis näiteks siis, kui sama eelarve eest oleks võimalik saada 5x paremad tulemused?

Ma ei kirjutanudki seda postitust suurettevõtte (turundus)juhile, vaid sulle, kes sa ise pead oma turunduse eest vastutama ja kui veel ei vastutanud, siis äkki pani see sind hetkeks mõtlema, et võib-olla peaks natuke lähemalt seda masinat uurima.

3 võimalust, kuidas Facebook enda ettevõtte jaoks paremini tööle panna:

 1. Ära müü toodet – loo esmalt väärtus ja tekita huvi.
 2. Facebook Pixel – suuna reklaam neile, kes on eelnevalt sinu kodulehte külastanud.
 3. Kulude kokkuhoidmne – erinevate pealkirjade ja piltide testimine.

Rakendades kõiki neid korraga, võivad tulemused olla mitmekordselt paremad või kulud sama eelarvega mitu korda väiksemad.

Pea meeles, et Facebook ei ole pood – pood on sinu kodulehel ja kõigepealt tuleb inimene sinna kutsuda.