Kohtusin Traffeli asutajaga ning rääkides äri kasvatamisest, jõudsime väga kiiresti sotsiaalmeediani ja kuidas me oleme täna Boost Yourselfi turunduse üles ehitanud.

Täpselt sama jutuajamine oli mul mõni aeg tagasi ka BredenKids asutajaga. Mulle meeldib nendega kaasa mõelda ja arutada erinevaid turundusideid, sest kõik kolm ettevõtet on valmis ehitanud tooted, mis on välja kasvanud meie enda kirest või huvist. Me teame, et oleme inimestele abiks ja veel mitmetel kümnetel tuhandetel inimestel oleks vaja meie tootest või teenusest teada saada.

Kõigil kolmel ettevõttel on ainult üks eesmärk – jõuda rohkemate inimesteni

Ainult nii saab ettevõte kasvada ja aidata rohkem inimesi, kellel meid vaja on ja kes meie tootest kasu saaksid.

  • Boost Yourself aitab elada tervislikumat elu
  • Traffel aitab sul leida üles kõige paremad lennudiilid
  • BredenKids aitab sul lapse mugavalt ja stiilselt riidesse panna

Oleme oma hinge ja südame neisse toodetesse pannud, aga ometigi on raske jõuda uute inimesteni. Sest peame keskenduma ka ettevõtte kasvatamisele, juhtimisele ning samal ajal tahame toodet veelgi paremaks timmida.

Ka Teeduga sotsiaalmeedia koolitusi läbi viies arutame teiste ettevõtjatega, kes oma e-kommertsi äri ehitavad ning näen, kui vähe teatakse tegelikult Facebooki tehnilistest võimalustest. Kõik teavad, et postitusi saab võimendada ja 90% teeb seda “boost post” nupuga. See n.ö easy button, mis kohe postituse all paremas nurgas on. Üks-kaks-kolm ja boostitud. Nüüd jääme müüke ootama? Not so fast, tigerwoods!

A photo posted by Sven Nuum (@svennu) on

See ei ole Facebookis turundamine…. see on raha kulutamine. Ja asi ei ole selles, et Facebook ei tööta. Vaid selles, et pole õpitud seda kasutama.

Mis veelgi hullem – ettevõtte Facebooki haldab inimene, kes ka ise pole nendest võimalustest teadlik ja kogu plaan on ainult igapäevaste postituste tegemine.

Milliseid võimalusi Facebook tegelikult pakub?

Vaid väike osa ettevõtteid kasutab reklaamide tegemiseks ja sihtimiseks Facebooki reklaamihaldurit ja Facebook Pixelit. Ja kui sa ei tea, mida sellega teha saab, siis ei oskagi sellest puudust tunda. Aga… ei ole vahet tegelikult, kas sa müüd otse onlines või offline. Kui sul on fännileht ja sinu kodulehel käivad inimesed, siis sul on oma äri jaoks vaja Pixel tööle panna.

Hoiatus! Edasi lugedes ja Facebooki võimalustest päriselt aru saades tahad sa neid juba homme töösse võtta.

Kas teadsid, et Facebookis saab:

  • Teha kampaaniaid, mis toovad 24/7/365 uut liiklust kodulehele – suunatud uuele inimesele, välistades juba lehte külastanud inimesed ja fännid.
  • Suunata potentsiaalsetele klientidele pärast konkreetse lehe vaatamist järelpakkumine – ainult järgmiseks 4 päevaks, välistades juba ostu sooritanud kliendid.
  • Valida külastuse ajaloo järgi publikut – 5-, 10-, 30- ja 180-päeva taguseid külastajad ning suunata neile erinevaid kampaaniaid.
  • Muuta olemasolev meililist publikuks, kellele näiteks pärast meilikampaaniat konkreetne reklaam/pakkumine suunata.
  • Teha meililisti publikust omakorda teine lookalike publik – koostatud sinu tänaste klientide admete põhjal.
  • Suunata reklaam neile, kes on sinu lehel käinud, aga ei ole veel Facebookis fänniks hakanud.

Selleks tuleb installida esmalt lehele Facebook Pixel. WordPressi peale ehitatud e-poega käib see lihtsalt ja 1 minutiga.

Mis on Facebook Pixel?

Facebook Pixel – veebilehele lisatakse küpsis, mis salvestab külastaja liikluse, et talle hiljem näidata sobivaimat reklaami.

Seejärel tuleb seadistada e-kommertsi jaoks vajalik Pixeli lisa – Standard Events. See näitab ära, kes registreeris või broneeris, kes vaatas lihtsalt toodet, kes lisas ostukorvi, kes ostis jne. Vastavalt tegevusele saad uuesti retargetingi teha.

Kui arvestada, et e-kommertsi keskmine konversioonimäär on healjuhul ainult 2%, siis mis nendest ülejäänust 98% saab? 98 inimest sajast ei ole kunagi valmis kohe ostu sooritama. Selleks võib olla erinevaid põhjuseid ja Facebooki Pixel annab sul võimaluse sama inimest uuesti kõnetada. Kas sa täna kasutad seda võimalust oma äris ära?

Facebook Pixel ja taasturunduskampaania tegemine
100 inimest tuleb sinu poodi, nendest 98 keeravad leti juurde jõudes otsa ringi, jalutavad välja ja sa ei tee teist nägu ka? Sa ei ütle neile homme enam tänaval tere ega küsi, kuidas sa neid aidata saaksid?

Olen Boost Yourselfi nullist üles ehitades Facebooki reklaamihaldurit väga põhjalikult tundma õppinud ja ütlen sulle, et uusi võimalusi tuleb ainult juurde. Kui oled e-kommertsi äris, siis Facebook Pixel ja Facebook Dynamic Ads oleks 2 asja, mille ma võimalikult kiiresti kasutusele võtta tahaksin. Muidu jätad lihtsalt väga palju saamata jäänud tulu oma konkurente ootama. Need ajad ei kesta igavesti ja täna on võimalus kasutada turundusajaloo parimat tööriista. Kunagi ei tea, kaua see kestab, sest mida rohkem ettevõtteid Facebooki tuleb, seda kallimaks iga tegevus seal läheb.

Digis domineerivad täna tugevalt kaks giganti – Google ja Facebook

Selge on see, et vähemalt ühte neist pead sa oma äri jaoks väga hästi tundma õppima. Minu soovitus oleks aga mõlemad. Sest Googlesse minnakse küll asju otsima, aga Facebookis avastatakse neid ja just seejärel minnakse Googlesse otsima.

Isegi, kui sinu jaoks töötavad täna hästi ka muud kanalid, ei täheda see, et sa ei võiks sotsiaalmeedia abil müüki veel kasvatada. Pealegi võib see olla kordades odavam võimalus, kui tänased lahendused on. Alati on võimalus sama turunduseelarvega rohkem ära teha ja kaugemale jõuda.

Aastal 2017 pead olema ise valmis uusi asju katsetama, sest maailm areneb kiiresti ja rongi kõrval pingil ajalehte lugedes võid viimasestki rongist maha jääda. Keegi sind ootama ei jää.

A photo posted by Sven Nuum (@svennu) on

Kui see postitus sinus suurema huvi tekitas, siis mine vaata nullist.ee. Oleme kokku pannud praktilise sotsiaalmeedia koolituse Instagrami ja Facebooki fookusega.

Kui 90% ettevõtetest täna Facebooki Pixeli võimalusi ei kasuta, siis sul on võimalus neist juba täna sammuke ees olla.

Koolitused toimuvad Tallinnas ja seal näitame, kuidas me ise Boost Yourself’i Facebooki ja Instagrami abil üles ehitanud oleme.